Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filistin'li Bir Kızın Feryadı

2 posters

Filistin'li Bir Kızın Feryadı Empty Filistin'li Bir Kızın Feryadı

Mesaj  HASAN AYDIN Perş. 01 Ocak 2009, 13:09

Biz bu bayramda vurulduk kocaman bir bomba düştü üzerimize ben 12 yaşindayım kardeşim 7 ben görmedim annem çok ağlamiş biz öldüyümüzde ikimizinde küçüçük elleri vardi bulamamişlar yoksa bırakırdılar kabrimize biz bu bayramda vurulduk küçüçük bir kursun deydi yüreyimize meyer ölmek ne kadar kolaymiş emerikan askerleri gösterdi hepimize yinede bir sevinç var içimizde biz öleceyiz ve daha güzel olacak dünya yoksa siz duyarsiz müslümanlar dönermiydiniz sirtinizi bize yanlişlikla bir tankın palentleri geçti üzerimizden mutlaka görmüşsünüzdür toprağa bulanan cesetlerimizdi onlar belki haber bültenlerindede görmüşsünüzdür ben koşuyordum kardeşimin ayaği takıldı onu kaldirmak istemiştim görmemişler gözleri yokki tankların yoksa öldüremezler yok o kadarda cani olamazlar biz bu bayramda bomba ve kurşun yedik öyle can verdi bedenlerimiz giyabımızda ceneza namazımızı kilsaydınız isterdik yaşarken zaten yanımızda deildiniz ama mutluyuz yinede biz bu bayramda evimizde deildik kurşun insan vucudunu delebilirmiş bir ev yıkıldığında mezara benzermiş yaralıları öldürmek hiçde zor deilmiş o bildiyiniz tanklar varya bir camiyi rahatlıkla yerle bir edermiş hepsini gördüm ama ama birde siz görebilseydiniz biz bu bayramda annemizin elinden öpemedik yanlizca katledildik siz yinede hoşgörüyle bakın herşeye kültürler arasında dialog kurun amanha sakın medeniyetler çatişimasın siz rahatlıkla yiyin ekmeyinizi biz birazdan öleceyiz üçgünlük dünya birde aç kalacak deilsinizya biz bu bayramda babamizin elinden tutup bayram namazına gidemedik ezanıda duyamadık hiç birimiz şimdi bir ezan olup dolanmak vardı uykularımızın üzerinde ama yinede ulaşmadi sesimiz çünli bütün minareleri yiktilar birde müezinler çağirirken sizi rak müzikle dans ediyordu emerikan askerleri işte bir minare daha hadi yok edelim hepsini siz bayram ederken biz sonsuz uykuda bonbaların sesini dinledik ruhumuz sessiz göye yükselirken bir okadarda sessizdi bedenlerimiz bu bayramda biz liderlerin kinadiği operasyonların isimsiz kahramanlari ve herzaman islam aleminin saygıyla andiği şehitlerdik hepimiz biz bu bayramda namert bir ousuya düşürüldük evde bekleyenimiz kalmamişti ve kesmiştik ümidi kardeşlerimizden hayatla ölüm arasında ince çizgiden bir hayal olup kayboldu zayif bedenlerimiz şimdi bir bayram daha yaklaşiyor allaha adadığımız kurban niyetine binlerce kurban olduk erken bir ölümle hepimiz biz bu bayramda kalbimizden vurulduk ruhlarımızı kablayan ve gittikçe dünyaya yayılan bir utancin karanliğinda elveda dedik hayata siz mutlu olun yeterki ellerinizde vahşeti kinayan üç beş pankart ve yanlizca utancimiza dönen bu dolaba yapılan denge hesablarına nasıl dur diyebilirsinizki ne yapabilirki hayale keskin operasyonlarının vahşete omuz veren hayaletleri yanlizliğiniz ve çaresizliğiniz bizim yanlizliklarımızla birlikde kaybolacak şimdi üzülmeyin hayal odurki hayal ediyor insan hepiniz üzüldünüz halimize elbette ve keder yaktınız bir emerikan sigarasını ve derin derin içinize çeiğiniz dumanında kayboldu yüzlerimiz aslında siz bizi hiç görmemiştiniz...

ENE ZEYNEP ENE AYŞE ENE FATMA ENE IRAK ENE FERRUCE
neye itilmişem neye gazanmişam
harda soyuğ gördüm harda isindim ömrün payazıdır
halımı sorma buda yazıdır halımı sorma
bedenimdir adim elim yaralı yüreyim yaralı
gaçkınam göçkünem halımı sorma
sık beni göğsüne halımı sorma
yarım bir yürekle sevgimiz haram
ben bene saadet arzuluram
şehidem yitirem halımı sorma
bedenim yaralı elim yaralı yüreğim yaralı
gaçkinam göçkünem sıkmeni yüreyine halımı sorma