Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir Öğrenci Bir Fidan Projesi

Bir Öğrenci Bir Fidan Projesi Empty Bir Öğrenci Bir Fidan Projesi

Mesaj  HASAN AYDIN Ptsi 06 Nis. 2009, 18:28

Ballık İlköğretim Okulunda "Bir Öğrenci Bir Fidan Projesi" 06.04.2009
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarlığının 19 / 11 / 2008 tarih ve 2008 / 79 Genelge nolu “ Bir öğrenci Bir Fidan Projesi ” kapsamında; Ballık Kasabası İlköğretim Okulunda 03 / 04 / 2009 Cuma günü saat 14.00’da Sandıklı Orman Şefi Mutlu Tepe ve Orman Muhafaza Memuru Şemsettin Urgun; okula gelerek, iklim ve yetiştirme şartlarına uygun ağaç tohumlarından 300 adet sedir, 150 adet Akasya ve 100 adet Badem tohumu ekimi sınıf sınıf bütün öğrenciler tarafından yapıldı. Fidan yetiştirilmesi ve bakımı için öğrencilere bilgi verildi. Ayrıca öğrencilere ormanların faydaları ile ilgili sunum yapıldı. Okul Müdürü Doğan Ulusoy’da “Bu kampanyayla, öğrencilerimize bir fidanın ne zahmetle yetiştiğini uygulayarak görmelerini sağlamak ve dolayısıyla fidan ve ağaç sevgisini aşılamayı amaçladıklarını belirtti.”

Bu arada tüplerde ve saksılarda yetiştirilecek fidanlar bir yıl sonra okul bahçesine, Kasaba Mezarlığına ve Ballık Belediyesi park ve bahçelerine dikilmesi kararlaştırıldı
Bir Öğrenci Bir Fidan Projesi 060409122901
HASAN AYDIN
HASAN AYDIN
Site Sahibi Admin
Site Sahibi Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 197
İş/Hobiler : İleri düzey pc kullanıcı, uzay bilim
Kimim:Lakap/Sülale : Osmanlının Son Torunu

https://ballik.yetkin-forum.com

- Similar topics